Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyZdrowie & Uroda

Korekta powiek – kiedy warto ją przeprowadzić?

 

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Wśród wielu pacjentów panuje przekonanie, że ich powieki nie pasują do twarzy. Z tego powodu interesują się korektą powiek. Kiedy tego typu zabieg może okazać się dobry dla pacjenta?

Plastyka powiek – kiedy jest potrzebna?

Estetyka jest tylko jednym z czynników determinujących zasadność przeprowadzenia korekty powiek. Należy mieć na względzie, że wraz z wiekiem mogą pojawić się drobne defekty w tej okolicy, takie jak worki pod oczami czy wiszące powieki. Zjawiska te są naturalną reakcją na utratę elastyczności skóry. W takim przypadku opadające powieki mogą powodować, że twarz wygląda na smutną lub zmęczoną.

Problem nie dotyczy jedynie kwestii estetycznej. Opadanie powiek często prowadzi do zawężenia pola widzenia, a także utrudnia noszenie okularów. W związku z tym, tego typu zjawisko jest też problemem zdrowotnym.

Plastyka powiek górnych lub dolnych może być jednym z zabiegów wykonywanych w obrębie twarzy. Na tego rodzaju zabieg decydują się najczęściej kobiety po 35. roku życia. Usunięcie nadmiaru tkanki tworzącej powiekę sprawia, że dany pacjent znów może widzieć bez przeszkód. Efekt korekcji powiek utrzymuje się nawet przez wiele lat.

Jak wygląda korekta powiek?

Plastyka powiek polega na dokonaniu niewielkich nacięć w znieczuleniu miejscowym po to, by następnie usunąć nadmiar skóry. W tym celu można wykorzystać metodę laserową lub tradycyjną. Czym się od siebie różnią?

Tradycyjna plastyka powiek obejmuje:

  • nacięcie w zmarszczce naturalnej,
  • pozbycie się zbędnej skóry oraz tłuszczu,
  • zszycie powieki nitką.

Z kolei w plastyce laserowej do wykonania nacięcia wykorzystuje się laser, a nie skalpel. Popularność nowoczesnej metody wynika z mniejszego krwawienia tkanki oraz większej precyzji samego zabiegu. Dodatkowym atutem technologii laserowej jest skrócenie okresu rekonwalescencji. W trakcie procesu laser zamyka naczynia krwionośne, co powoduje mniejsze ryzyko powstania krwiaków, siniaków i opuchlizny.

Co powinno się robić po korekcji powiek?

Plastyka powiek może nieść za sobą różne powikłania. Aby ich uniknąć, koniecznym jest zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa po przeprowadzonym zabiegu. Gdy pacjent rozpocznie okres rekonwalescencji, powinien pamiętać o następujących wskazówkach:

  • przez pierwszy tydzień należy spać na wznak,
  • w pierwszym tygodniu wzrok powinien odpoczywać,
  • pierwszy makijaż można nałożyć po 10 dniach od zabiegu,
  • należy unikać nadwyrężania organizmu przez pierwszy miesiąc,
  • przez rok po zabiegu należy szczególnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną, stosując kremy z filtrem oraz okulary.

Operacja korekcji powiek może okazać się idealnym rozwiązaniem ze względów estetycznych i zdrowotnych. Chcąc ją wykonać, warto udać się do profesjonalisty, który specjalizuje się w temacie plastyki powiek. W wyborze dobrego lekarza pomogą opinie poprzednich pacjentów oraz referencje samego specjalisty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz