Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyDom & Ogród

Akwarium na wymiar dla każdego.

Akwarium na wymiar, aranżacja akwarium i jego ostateczne uruchomienie, może stanowić nie lada wyczyn dla osoby, która nie jest specjalistą w tej dziedzinie i nie ma doświadczenia. Warto jednak zagłębić się w temat akwarystyki, zbiorników akwariowych i hodowli ryb, gdyż może to nieść ze sobą wiele pozytywnych skutków.

Czy akwaria mogą być pomocne w zwalczaniu i łagodzeniu stresu? Oczywiście. W wielu miejscach w różnych przychodniach, poczekalniach, miejscach publicznych, coraz częściej spotyka się akwarium. Służy ono nie tylko jako wizualna atrakcja ale także poprawia samopoczucie, łagodzi nerwy i stres. Czemu zatem nie wstawić sobie takiego akwarium do domu czy mieszkania? Jasne że można i jest to świetny pomysł. Zanim jednak zdecydujemy się na samodzielne stworzenie akwarium lub zamówienie go w firmie akwarystycznej, musimy rozważyć wszystkie za i przeciw, oraz przemyśleć wszystkie pozostałe aspekty związane z założeniem akwarium i późniejszym jego funkcjonowaniem w naszym domu.

Jeżeli nie mamy możliwości, umiejętności, pomysłu lub materiałów, z których sami moglibyśmy stworzyć bezpieczne dla nas samych i dla wodnych stworzeń akwarium, warto powierzyć realizację doświadczonej firmie, takiej jak Akwarlux. Wówczas wykonanie akwarium na wymiar, czy profesjonalna aranżacja akwarium, nie będzie stanowić żadnego problemu i będziemy pewni, że zadanie powierzyliśmy specjalistom z dużym doświadczeniem.

Aranżacja akwarium i poszukiwanie miejsca.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę i co powinniśmy przemyśleć koniecznie przed realizacją budowy i uruchomienia akwarium:

  1. Miejsce w którym będzie stało akwarium – to bardzo ważna sprawa, gdzie nasze akwarium stanie na stałe. Trzeba to dobrze przemyśleć, zaplanować, zapewne też pomierzyć miejsce, abyśmy wiedzieli jaki zbiornik mamy wykonać lub zamówić. Nie jest oczywiście powiedziane, że akwarium musi stać jedynie na komodzie lub jakiejś szafce. Można stworzyć specjalną szafkę akwariową na stelażu, można też np. wpasować akwarium we wnękę w ścianie, jeśli taką posiadamy lub umiejscowić efektownie pod schodami. Możliwości i rozwiązań często jest kilka. Jest to też kwestia do przedyskutowania z wykonawcą, jeśli się na takiego zdecydujemy.

  2. Słońce i temperatura otoczenia – To także istotny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę planując zakładanie akwarium. Glony mogą stanowić dość poważny problem, zwłaszcza jeśli wybierzesz miejsce nasłonecznione. Spróbuj więc, planując umiejscowienie zbiornika, wybrać miejsce takie, które nie będzie bezpośrednio narażone na operowanie słońca. Dobrze też aby w miejscu w który będzie stało akwarium, nie było jakichś nagłych i drastycznych zmian temperatur. Niektóre ryby są na to bardzo wrażliwe i mogłoby to im bardzo szkodzić.

  3. Akwarium słodkowodne czy morskie? To bardzo istotne i ważne pytanie, które należy rozważyć na samym początku przed jakimikolwiek innymi działaniami. Od tego jaki rodzaj akwarium wybierzemy, zależą dalsze kolejne kroki związane z doborem roślin, ryb i stworzeń, które będą mieszkańcami naszego akwarium. Poza tym także podłoże, oczywiście woda i ewentualnie także pozostała dekoracja, tła itd. Akwaria słodkowodne, takie tradycyjne, o wielkie popularności, cieszą się zainteresowaniem hodowców rybek od lat. Akwarium morskie, słonowodne, ma też jednak swoje wielkie zalety oraz urok i coraz więcej osób staje się posiadaczami właśnie akwariów morskich.

  4. Rodzaj szkła. Możemy zadać sobie pytanie jakiego rodzaju akwarium chcielibyśmy posiadać – akwarium Optiwhite, a może Float ? Dla osób niezaznajomionych z tematem, te nazwy mogą zupełnie nic nie mówić. Chodzi natomiast właśnie o rodzaj szkła. Akwarium ze szkła Optiwhite będzie cechowało się świetna przejrzystością i odwzorowaniem barw. Szkło takie jest odbarwione, pozbawione zielonkawego koloru, często widocznego najbardziej na krawędziach szyby. Takie szkło stosuje się nie tylko w akwariach ale też często na wystawach w witrynach sklepowych itp. aby jak najlepiej wyeksponować towar i pokazać jego walory.

    Szkło Float to natomiast rodzaj szkła, które często można było spotkać dawniej w wielu akwariach. To szkło tradycyjne, z zielonkawym odcieniem. Oprócz rodzaju szkła ważna też jest jego grubość. Akwarium musi być bezpieczne i grubość szkła ma tu bardzo duże znaczenie. Generalnie im większe akwarium tym grubsze szkło, które musi wytrzymać solidny napór wody. Potrzeba wiedzy aby porządnie skonstruować zbiornik, połączyć szyby tak aby nie tylko ładnie wyglądały na łączeniach, lecz także aby konstrukcja była wytrzymała, bezpieczna i odporna na zaplanowany opór.

  5. Aranżacja akwarium. Tę kwestię powinniśmy przemyśleć pod kątem takim, czy mamy konkretną wizję i pomysł na zaaranżowanie naszego zbiornika, czy wolelibyśmy całość prac powierzyć doświadczonemu wykonawcy z zewnątrz. Aranżacja akwarium jest aspektem równie ważnym, gdyż będzie miała wpływ na wizualny odbiór całego zbiornika i samopoczucie stworzeń i ryb. Ważne jest aby ryby miały kilka kryjówek, które stanowić mogą dla nich bezpieczne schronienia. Gdy mamy swoją pewna wizję lub pomysł, możemy przekazać go wykonawcy, który go potem zrealizuje lub omówi z nami za i przeciw oraz zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Ryby i rośliny akwariowe

Gdy już te najważniejsze kwestie związane z zakładaniem akwarium mamy przemyślane i zaplanowane, możemy też przystąpić do wyboru mieszkańców naszego akwarium oraz roślinności. Tu w zależności od tego jaki wybraliśmy rodzaj akwarium – słodkowodne czy słonowodne, będziemy musieli dobrać odpowiednie gatunki ryb. Tu wcale sytuacja nie jest taka prosta i ten etap także wymaga pewnej wiedzy. Trzeba dobrać ryby tak aby cały ekosystem współgrał ze sobą i funkcjonował jak najlepiej. Niektóre ryby nie powinny być ze sobą łączone, gdyż mogą się atakować. Warto wybrać też takie stworzenia, które pomogą naturalnie oczyszczać zbiornik, tak jak np. glonojady.

Jeśli nie mamy wiedzy w tym zakresie, nie orientujemy się jak najlepiej dobrać ryby, to tutaj także możemy zwrócić się o pomoc do fachowców. Gdy zbiornik już powstanie, zakończona zostanie jego aranżacja i wpuszczone będą ryby, cała aparatura, filtry oświetlenie itd. będzie już działać, będziemy mogli wreszcie cieszyć się widokiem naszego akwarium i odpocząć przy nim delektując się widokiem.

Pozostanie jeszcze kwestia późniejszego serwisowania akwarium. Z czasem trzeba będzie je oczyścić, dokonać wymiany wody, lub możemy zdecydować się na jakieś zmiany i modyfikacje. W takiej sytuacji także możemy zabrać się za to samodzielnie lub zlecić prace specjalistom.

(artykuł reklamowy)

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz