Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyZdrowie & Uroda

Adaptacja samochodów dla niepełnosprawnych

Wielu ludzi w dzisiejszym świecie udowodniło, że niepełnosprawność nie przeszkadza w dokonywaniu wielkich rzeczy. Postęp naukowy i technologiczny pozwolił na przystosowanie osób z niepełnosprawnościami do normalnego życia w społeczeństwie, bez odczuwania swoich defektów. Jednym z bardziej zaawansowanych technologicznie wynalazków, a zarazem wielkich odkryć stało się przystosowanie samochodów dla niepełnosprawnych, przez co mogą oni dołączyć się do ruchu drogowego bez większych przeszkód.

Jak wygląda adaptacja samochodu dla osoby niepełnosprawnej?

Wbrew pozorom przystosowanie auta dla osoby niepełnosprawnej nie jest bardzo trudne i kosztowne. Niezależnie od stopnia niepełnosprawności samochód może być modyfikowany na wiele różnych sposobów, aby ułatwić kierowcy jazdę.

Jak wygląda przystosowanie samochodu?

  • Możliwość przeniesienia kierunkowskazów i wycieraczek na drugą stronę,

  • Montaż foteli obrotowych,

  • Tetraplegicy mogą skorzystać z gałki wielofunkcyjnej do sterowania,

  • Montaż urządzenia, które pozwala na ręczne obsługiwanie gazu z hamulcem,

  • Pedał gazu może mechanicznie zostać przeniesiony na lewą stronę,

  • Wygodną opcją jest montaż przyjaznego progu, który zdecydowanie ułatwi pracę z wózkiem inwalidzkim – przesiadanie, wsiadanie.

W zależności od schorzenia czy defektu można na swój sposób adoptować pojazd. Wiele osób skorzystało już z takiego przystosowania, co znacząco poprawiło ich komfort życia i samodzielność. Niepełnosprawność nie musi wiązać się z zakazem prowadzenia pojazdu czy korzystania tylko i wyłącznie z siedzenia pasażera!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz