Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyPrzemysł

Bramy do obiektów przemysłowych

W obiektach przemysłowych bramy pełnią różne funkcje. Czasami oddzielają od siebie dwie strefy np. o różnych warunkach mikroklimatycznych (temperatura, wilgotność) lub o innym przeznaczeniu (hala magazynowa, produkcyjna, pomieszczenia biurowe). Zasadniczo jednak brama to osłona otworu, który stanowi połączenie wnętrza obiektu z otoczeniem. Bramy służą do przemieszczania towarów z wnętrza obiektu na zewnątrz i odwrotnie. Jednak przez większość czasu chronią obiekt przed utratą ciepła i wnikaniem czynników niepożądanych.

Bramy elastyczne wahadłowe i paskowe

Tradycyjne bramy skrzydłowe i segmentowe na czas przewozu ładunków muszą pozostać otwarte. Załadunek lub rozładunek może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. W tym przedziale czasowym do wnętrza obiektu wnikają wilgotne i zimne masy powietrza. Jak zapobiec utracie ciepłą i zabezpieczyć obiekt przed wychłodzeniem? Do tego celu służą bramy elastyczne wahadłowe i paskowe, które montuje się w parze z bramami stałymi.

Bramy wahadłowe

Produkowane z grubej folii PCV o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych bramy wahadłowe nie ograniczają ruchu. Zabezpieczają wnętrze obiektu przed wnikaniem zimnego powietrza, gdyż nie wymagają ciągłego otwierania i zamykania. Przejeżdżający przez bramę wózek widłowy rozchyla jej skrzydła, zamontowane na zawiasach wahadłowych. Płaty bramy wahadłowej otwierają się w dwie strony pod naporem przewożonego czy przenoszonego towaru. Po przejściu, przejechaniu brama samoczynnie się zamyka.

Bramy z pasów PCV

Podobnie działają bramy z pasów PCV. Jednak różnią się one budową od bram wahadłowych. Pasy w kurtynie bramowej swobodnie zwisają i izolują wnętrze obiektu od otoczenia. Podczas przechodzenia a także przejazdu pasy w bramie się rozsuwają a po ich minięciu wracają na swoje miejsce. Nachodzące na siebie, zwisające paski tworzą przegrodę zapobiegającą wychłodzeniu obiektu. Jeżeli brama paskowa zbudowana jest z pasów przezroczystych ma ona jeszcze jedną zaletę. Nie zaciemnia wnętrza obiektu, gdyż przepuszcza światło na tym samym poziomie co szyby okienne.

Zalety bram elastycznych stosowanych w obiektach przemysłowych

Podstawową zaletą jest opisana wyżej izolacja termiczna. W ślad za ochroną przez wychłodzeniem idą oszczędności finansowe. Wydatki na ogrzewanie obiektu w skali roku mogą być niższe o około 50%. Ponadto elastyczne bramy PCV pochłaniają fale dźwiękowe, co pozwala obniżyć poziom hałasu aż o 35 dB. Dodatkowo zapobiegają wnikaniu do wnętrza wilgoci, opadów atmosferycznych, chronią przed przeciągami i nawiewaniem kurzu czy piasku. Ograniczają także wnikanie do wnętrza oparów, dymu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz