Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyBiznes & Finanse

Jak porównać oferty kredytu gotówkowego w różnych bankach?

Kredyt gotówkowy jak sama nazwa wskazuje, jest wypłacany w całości w gotówce. Pieniądze dostarczane są przez bank w określonym czasie i na ustalonych wcześniej warunkach. Aby mogło dojść do przekazania funduszy, niezbędne jest podpisanie umowy w formie pisemnej pomiędzy kredytobiorcą a bankiem. Zadłużenie obowiązuje przez ustalony w umowie czas i należy je spłacać według warunków w niej zawartych. Kredytobiorca jest tym samym zobowiązany do zwrotu otrzymanej kwoty wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem, którym jest prowizja i odsetki. Jak porównać oferty kredytu gotówkowego w różnych bankach? Na co zwracać uwagę szukając pożyczki na miarę swoich potrzeb?

Bardzo istotne są pojęcia, których znajomość sprawi, że Twój wybór stanie jest prostszy i zdecydujesz się na niego w sposób bardziej przemyślany. Warto pamiętać, że jest to decyzja, z której po czasie nie można zrezygnować i należy spłacać ustalone wcześniej raty, aby uniknąć większych końcowych kosztów pożyczki.

Kredyt gotówkowy – podstawowe pojęcia

Oferty kredytu gotówkowego w różnych bankach można porównać za pomocą porównywarki, która zestawi interesujące Cię oferty i obliczy ich parametry, czyli wysokość rat pożyczki i końcową kwotę, którą przyjdzie Ci zapłacić.

Kalkulator dla kredytów gotówkowych wykorzystuje podstawowe pojęcia przy obliczaniu zdolności kredytowej:

  • prowizja za udzielenie kredytu
  • oprocentowanie kredytu
  • czas spłaty(okres kredytowania)
  • wysokość raty kredytu
  • ubezpieczenie kredytu
  • wakacje kredytowe
  • karencja w spłacie kredytu

Prowizja za udzielenie kredytu – to opłata pobierana jednorazowo podczas wypłacania pożyczki. Jest to kwota, którą płaci kredytobiorca dla banku za możliwość zrealizowania kredytu.

Oprocentowanie kredytu – jednorazowa kwota, jaką pobiera bank za udzielenie kredytu.

Czas spłaty(okres kredytowania) – to czas, w jakim obie strony zgodziły się na spłatę pożyczonych przez kredytobiorcę pieniędzy.

Wysokość raty kredytu – ilość i wysokość zaciągniętej pożyczki składająca się z części odsetkowej i kapitałowej. Oferty kredytu gotówkowego w różnych bankach proponują raty równe lub malejące.

Ubezpieczenie kredytu – forma zabezpieczenia dla banku, w sytuacji, kiedy kredytobiorca zaprzestanie samodzielnych spłat zobowiązania

Wakacje kredytowe – to czas, w którym istnieje możliwość zaprzestania spłaty kredytu na określony czas.

Karencja w spłacie kredytu – czasowe zawieszenie spłaty części kapitałowej kredytu. Jest przyznawana na wniosek klienta.

Oferty kredytu gotówkowego w różnych bankach – gdzie porównać?

Porównanie ofert i obliczanie rat kredytu gotówkowego to prosta czynność, którą można wykonać w internecie. Oferty kredytu gotówkowego w różnych bankach są specjalnie dostosowywane dla każdego klienta, a prostym i wygodnym sposobem jest sprawdzenie, co oferują właśnie online. Na większości stron internetowych banków znajdziemy kalkulator, który zestawi oferty specjalnie dostosowane do Ciebie. Ciekawym rozwiązaniem jest również skorzystanie z porównywarki jak ta na Get-money.pl, która to automatycznie wyliczy wysokość raty kredytu w specjalnym kalkulatorze dla tej samej kwoty i okresu kredytowania we wszystkich bankach jednocześnie. Znajdziesz tam także rankingi wielu pożyczek i kredytów przygotowane przez specjalistów.

Dzięki możliwości skorzystania z porównywarki klient wie, jakie ma możliwości, co na pewno wpłynie na podjęcie bardziej świadomej i przemyślanej decyzji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz