Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyZdrowie & Uroda

Na czym polega leczenie protetyczne

U wielu osób wraz z wiekiem pojawiają się ubytki w uzębieniu, niejednokrotnie dotyka to także osób młodych. W pierwszej chwili brak jednego czy kilku zębów będzie się wydawał mało ważny, ale w praktyce jest zupełnie inaczej. I nie chodzi tu tylko o ładny uśmiech, bo przy braku zębów z przodu puste miejsca nie wyglądają zbyt elegancko. Dużym problemem staje się nieodpowiednie przeżuwanie pokarmów, mające swoje konsekwencje w gorszym trawieniu. Dodatkowo po usunięciu zęba sąsiednie zaczynają się rozsuwać, co powoduje ich osłabienie i pochylenie, a w skrajnych przypadkach nawet zanik kości. To zaś skutkować może kolejnymi ubytkami, i kolejnym pogorszeniem stanu jamy ustnej. Dlatego też warto po usunięciu zęba wybrać się do odpowiedniego specjalisty, który zaproponuje odpowiednie leczenie. Dziedziną stomatologii zajmującą się uzupełnianiem brakujących zębów jest protetyka warszawa, pozwala ona odzyskać piękny uśmiech i polepszyć stan zdrowia spowodowany ubytkami.

Protetycy mają obecnie kilka różnych sposobów na to, żeby uzupełnić braki w uzębieniu. Jednak nawet oni nie zawsze będą w stanie pomóc, jeśli od wyrwania zęba minęło dużo czasu i sąsiednie zdążyły się już przesunąć, to niekiedy nic się nie da zrobić. Leczenie zaczyna się od dokładnego sprawdzenia stanu zębów, po takiej ocenie lekarz będzie mógł zaproponować dostępne opcje. Obecnie najbardziej polecane są implanty, z uwagi na swoje zalety świetnie się sprawdzają jako uzupełnienie ubytków. Jednak nie zawsze będzie możliwe ich wstawienie, a poza tym dochodzi jeszcze kwestia kosztów, dlatego też pacjenci niejednokrotnie decydują się na inne rozwiązania. Korony i mosty zakładane są na stałe, ale ich dużą wadą jest konieczność obróbki sąsiednich zębów, co może spowodować ich osłabienie i przyspieszyć próchnicę. Dużą popularnością cieszą się także protezy. Dobrze wykonane praktycznie nie są do odróżnienia od prawdziwych zębów, a są szybkie do wykonania i dość wygodne w codziennym noszeniu.

Dodaj komentarz