Zdrowie & Uroda

Jak uniknąć cukrzycy?

Jedna czwarta Polaków to diabetycy. A Ty? Chcesz wiedzieć, jak uniknąć cukrzycy? Słusznie. Jednym ze sposobów zapobiegania cukrzycy jest odpowiednia dieta. Sprawdź więc już teraz, co jeść by nie chorować na cukrzycę.

Co jeść na obiad aby nie mieć cukrzycy?

Kasze, makarony i ryż sycą na dłużej i odżywiają bogactwem minerałów. Ważne, żeby były ugotowane „al dente”. Tylko w takiej postaci mają niski indeks glikemiczny, który rośnie wraz ze stopniem ugotowania. Pamiętaj, węglowodany to odpowiedź na Twoje pytanie: jak uniknąć cukrzycy. Czerwone mięso dostarcza organizmowi najlepszej jakości białka. Dzięki temu, że najesz się nawet niewielką jego ilością, nie będziesz podjadać słodyczy przez resztę dnia. Dodaj do niego koniecznie surówkę z warzyw.

Jaki zjeść deser, by uniknąć cukrzycy?

Masło orzechowe, składające się w stu procentach z orzechów, bez dodatków innych tłuszczów, np. oleju. Wtedy zawiera same niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Łyżeczka masła orzechowego pomaga opóźnić chęć na następny posiłek. Ułatwia też odchudzanie! Czy już wiesz, co jeść by nie chorować na cukrzycę?

Wiedza, jakie produkty powodują, że cukrzyca Ci nie grozi, nie jest żadną wiedzą tajemną. Jak uniknąć cukrzycy – to pytanie zadaje sobie wielu ludzi, zatroskanych o swoje zdrowie. Jeżeli należysz do nich i nie chcesz znaleźć się w gronie diabetyków, zacznij od sprawdzenia zawartości swojej lodówki. Gdy znajdziesz w niej powyższe i wiele innych produktów, nie będziesz już więcej martwić się o to, co jeść by nie zachorować na cukrzycę.

Dodaj komentarz