Turystyka i wypoczynek

Gdzie wykorzystujemy małe zestawy solarne? 

Coraz częściej decydujemy się na odnawialne źródła energii, a chodzi między innymi o panele fotowoltaiczne. Coraz większą popularnością cieszą się jednak także małe typowo mobilne zestawy. Coraz więcej użytkowników interesuje się na przykład ofertami takimi jak zestaw solarny na łódź. Dzięki nim przecież możemy sobie zapewnić całkowicie niezależne źródło energii, które jest dodatkowo bardzo łatwe w obsłudze. Produkty takie są nieduże i można je zamontować praktycznie w każdym miejscu.

Dlaczego żeglarze cenią małe zestawy solarne? 

Każdy, kto kiedyś pływał łodzią, doskonale wie jak wiele jest różnych sytuacji, które mogą generować problemy z dostawą energii elektrycznej. Wykorzystując jednak nieduży podręczny zestaw solarny na łódź, możemy całkowicie uniezależnić się od dostaw elektryczności. Cenione przede wszystkim są tu nieduże rozmiary, które pozwalają nam przymocować zestaw na kadłubie łodzi lub jachtu. Oczywiście bardzo szybko można je także jest demontować i na przykład zainstalować w innym miejscu. Doskonale sprawdzają się na przyczepach kempingowych, ale także na działkach rekreacyjnych lub na altankach.

Czym powinien charakteryzować się zestaw solarny? 

Oczywiście, jeżeli już decydujemy się no to, aby zakupić zestaw solarny na łódź, musimy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Im większa powierzchnia tego produktu, tym więcej energii słonecznej może absorbować. Typowe jednak i najczęściej wykorzystywane zestawy wyposażone w ogniwa monokrystaliczne charakteryzują się mocą szczytową 50W. Akumulator dedykowany do takich paneli ma pojemność 35-60Ah.

Dodaj komentarz