Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyTurystyka i wypoczynek

Czarter jachtów na Mazurach – wspaniała przygoda na każdą kieszeń!

Wbrew pozorom – nie trzeba być milionerem by przeżyć wspaniałą wakacyjną żeglarską przygodę na nowoczesnym jachcie. Bowiem czarter jachtów na Mazurach umożliwia przeżycie wyjątkowych wakacji na wodzie w cenie zwykłych wakacji. Nie trzeba też mieć specjalnych umiejętności ani patentu by pływać po mazurskich jeziorach – dzięki wprowadzonemu kilka lat temu nowemu prawu nie są potrzebne żadne uprawnienia do pływania na większości jachtów czarterowych dostępnych na Mazurach.

Czarter jachtów na Mazurach może być doskonałym początkiem na drodze do stania się żeglarzem. Zanim zaczniemy żeglować po przysłowiowych morzach i oceanach dobrze jest zacząć swoją przygodę z jachtingiem na o wiele mniej wymagających akwenach – do jakich bez wątpienia trzeba zaliczyć mazurskie jeziora, gdzie żeglowanie jest dla początkujących żeglarzy wyjątkowo bezpieczne.

Sercem mazurskiego żeglarstwa jest Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – to sieć jezior połączonych kanałami. Akweny tego regionu mają prawie pół tysiąca kilometrów kwadratowych. Na północnym krańcu znajduje się Węgorzewo, na południu Ruciane Nida. Odległość między tymi miastami w linii prostej to ponad 100 kilometrów! A w środkowej części tej mazurskiej krainy znajdują się dwa miasta, które od lat walczą o nieformalny tytuł stolicy Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Są też obowiązkowym celem większości żeglarzy czarterujących jachty na Mazurach. Obie miejscowości dysponują dużymi marinami, choć zdecydowanie większą i nowocześniejszą bazę żeglarską ma o wiele większe Giżycko – ze słynną Ekomariną, która może przyjąć w porcie ponad sto jachtów.

A ile tak rzeczywiście kosztuje czarter jachtów na Mazurach – czy naprawdę stać na niego przeciętnego polskiego turystę? Oczywiście, że tak, wynajem jachtów kosztuje mniej niż większości ludzi się wydaje. Zwłaszcza, gdy koszty dzielimy na większą liczbę osób – bo większość jachtów czarterowych dostępnych na Mazurach przeznaczona jest do wygodnego żeglowania dla nawet 6-8 osób. Zakładając, że żeglować będzie większa np. 6-osobowa rodzina lub grupa przyjaciół – koszt wynajęcia jachtu w tegoroczne wakacje wynosi od około 100 do 200 złotych za osobę za dobę. To kwota bez wątpienia porównywalna do średniej klasy noclegów na lądzie. A warto powiedzieć, że mówimy o nowoczesnych i wygodnych jachtach, posiadających pod pokładem łazienkę z WC, salon z kuchnią, telewizor oraz ogrzewanie. Do tych kosztów należy doliczyć opłaty portowe, bo z pewnością będziemy też od czasu do czasu zawijać do portów a także paliwo. Ale to już mowa o dużo niższych kosztach.

Reasumując – czarter jachtów na Mazurach to świetna alternatywa dla standardowych wakacji na lądzie. Zwłaszcza dla tych, którzy kochają wodę i lubią aktywnie odpoczywać na łonie przyrody, a także tych, którzy są żądni nowych wrażeń.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz