Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyTech

Awaria na drodze – gdzie zadzwonić po lawetę?

Zapewne znasz  to paskudne uczucie. Odpalasz samochód, jedziesz i po paru przejechanych kilometrach.. Samochód gaśnie – zdenerwowany zjeżdżasz na pobocze, wielokrotnie przekręcasz kluczyki w stacyjce – bez skutku.. Już wiesz, że to nie będzie dobry dzień. Jak mawiał słynny pisarz Terry Goodkind – należy myśleć o rozwiązaniu, a nie o problemie. Nie inaczej jest w tym przypadku. Ten artykuł pomoże ci w odpowiedzi na pytanie co robić przy awarii na drodze.

Pomoc drogowa – co i jak?

W przypadku, gdy Twoje auto jest niezdatne do dalszej jazdy możesz wezwać pomoc drogową. Jaką firmę wybrać? Z pewnością nie warto podejmować pochopnych decyzji. Na rynku jest wiele firm, które nie wykazują się profesjonalizmem i żerują na swoich klientach – żądając za swoje usługi więcej niż są one warte w rzeczywistości. Przy tym jakość ich usług pozostawia wiele do życzenia. Wyszukanie w Google frazy tanie holowanie nie zawsze okaże się opłacalne zarówno dla twojego portfela jak i nerwów

W sytuacji awarii pojazdu możesz zadzwonić na infolinię twojego ubezpieczyciela. Często zdarza się, że w skład ubezpieczenia wchodzi usługa Assistance. Warto dowiedzieć się co taka usługa obejmuje, z pewnością będzie to dobry ruch dla Twojego portfela.

Jeżeli twój ubezpieczyciel nie obejmuje w swojej ofercie wsparcia dla klienta, pozostaje ci skorzystać z usług prywatnej firmy. Czym charakteryzuje się dobra pomoc drogowa? Przede wszystkim zwróć uwagę na opinie poprzednich klientów, zaufanie to najlepsza wizytówka dla jakiejkolwiek firmy.

Jak wygląda taka usługa?

Pomoc drogowa wbrew pozorom nie kończy się na holowaniu pojazdów. W zakres usług takich firm wchodzą m.in: dowożenie paliwa, otwieranie auta w przypadku zatrzaśnięcia klucza czy drobne naprawy na drodze. Jednak jak wygląda usługa holowania pojazdu? Po wykonanym telefonie do wskazanego przez ciebie miejsca podjeżdża autolaweta, specjalista z pomocy drogowej przeprowadzi z tobą podstawowy wywiad nt. stanu pojazdu i postara się ustalić jaka część doprowadziła do problemu, zazwyczaj usterka jest naprawiana na miejscu, jeśli jednak jest to niemożliwe to konieczne jest skorzystanie z usługi autoholowania. Po “wciągnięciu” pojazdu na specjalną platformę auto zostanie przewiezione do warsztatu w celu naprawy.

Jaki warsztat samochodowy przy holowaniu?

Może zdarzyć się, że nie znasz żadnego renomowanego warsztatu w okolicy. Podobnie jak w przypadku holowania, może okazać się, że “pierwszy lepszy” warsztat samochodowy może nie sprostać twoim oczekiwaniom. Firmy zajmujące się pomocą drogową często współpracują z renomowanymi warsztatami, warto zapytać firmę o tego typu współpracę aby ułatwić sobie życie.

Podsumowanie

Podsumowując, nie zawsze firmy reklamujące się jako “tanie” są tymi najlepszymi, ponieważ możemy sporo przepłacić. Kierując się opiniami poprzednich klientów możemy wyrobić sobie opinie o danej firmie i na tej podstawie zdecydować się na ewentualną współpracę. Czasami warto też zapoznać się głębiej z ofertą naszego ubezpieczyciela, bo może okazać się że pomoc drogowa jest wliczona w cenę ubezpieczenia.

https://www.auto-pomoc24.pl

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz