Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyLifestyle

8 pomysłów na prezenty mikołajkowe – przydatne wskazówki dla rodziców

Boże Narodzenie to ekscytujący czas dla zarówno dzieci jak i dla dorosłych. Grudzień zbliża się wielkimi krokami, święta coraz bliżej, a Ty nie masz pomysłu na prezenty. Na szczęście ten wpis zdejmie z Ciebie trochę stresu. Przedstawimy 8 pomysłów, które na pewno ułatwią Ci życie w grudniu. Więc zaczynajmy!

1.   Zabawki

Zabawki to bardzo ważny element w życiu dziecka. Oprócz snu, małe dzieci najwięcej czasu poświęcają właśnie na zabawę. Warto o tym pamiętać wybierając zabawki dla swojego dziecka, żeby nie tylko bawiły, ale także uczyły. Gwarantują one radość, edukacje oraz wspólnie spędzone chwile z bliskimi. Główną korzyścią z wręczania dzieciom zabawek edukacyjnych jest poszerzanie jego horyzontów i zainteresowań oraz rozwój motoryki małej. Istnieje wiele rodzajów zabawek, które edukują młodego człowieka na przykład poprzez dopasowywanie do siebie elementów układanki, nawlekanie koralików, budowanie z klocków albo rysowanie lub malowanie.

2.   Gry planszowe

Dzięki takim zabawom, możemy spędzić czas wspólnie, całą rodziną. Gry planszowe wymagają obecności rodzica, jest to zarówno ich wadą jak również zaletą. Uczą współpracy – gracze przyswajają ogólne zasady współpracy i działania, muszą dostosować się do określonych reguł. Planszówki działają na wyobraźnię i rozwijają kreatywność dziecka. Warto nastawić się na to, że będą grać również rodzice. Dlatego przy wyborze takiego prezentu weź to pod uwagę, by nikt się nie nudził. Na rynku jest duży wybór gier planszowych, które z pewnością będą doskonałym prezentem.

3.   Puzzle

Puzzle to zabawa, rozwijająca między innymi zdolności manualne. Podczas tego zajęcia ćwiczymy spostrzegawczość, rozwijamy wyobraźnię przestrzenną czy ćwiczymy pamięć dziecka. To również dobry początek na naukę skupienia na danym zadaniu. To mnóstwo korzyści, ale nie zapominajmy o najważniejszym, czyli dobrej zabawie.

4.   Książki

Książki są bardzo pomocne w rozwoju wyobraźni i kreatywności maluchów.  Dzięki nim dziecko poznaje otaczający go świat, przyrodę. Książki dla najmłodszych posiadają także piękne i oryginalne ilustracje. Czytanie książek kształtuje światopogląd dziecka oraz wzbogaca język. Pozwala najmłodszym spojrzeć na codzienne rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Książki mogą także zachęcić do rozwijania nowych pasji czy zainteresowań jak również uczyć np. języka obcego.

5.   Praktyczne prezenty

Jeśli chcesz sprawić dziecku prezent, z którego będzie regularnie korzystać, kurtka zimowa lub ciepła para rękawiczek to praktyczny prezent, który doceni prawie każde dziecko. Może zakupić te rzeczy z nadrukowanym na nich np. wizerunkiem ulubionego bohatera lub idola muzycznego. Praktycznym prezentem będzie również przepiękna pościel

6.   Akcesoria sportowe

Dzieci uwielbiają ruch bez względu na wiek. Dlatego genialnym pomysłem na prezent dla dziecka są akcesoria sportowe. Pamiętaj, żeby uwzględnić wiek dziecka. Maluszkowi, możemy kupić rowerek biegowy, trójkołową hulajnogę albo pchacz. Starsze dzieci będą zadowolone z dwukołowej hulajnogi, rolek albo wrotek. Bardzo dobrym pomysłem jest również zakup zestawów do gier sportowych, jak na przykład badminton, piłka do nogi lub. Dzięki nim dzieci mogą się wyszaleć.

7.   Kosmetyki

Dla rodziców, którzy mają córeczkę interesującą się urodą, rodzic mógłby kupić zestaw prezentowy, w skład którego wchodzi lakier do paznokci, błyszczyk do ust, róż do policzków i inne kosmetyki. Zestaw kosmetyków będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę. Każda mała kobietka uwielbia naturalne i bezpieczne kosmetyki do makijażu oczywiście przeznaczone dla dzieci. Kiedy dzieci wchodzą w czas dojrzewania, wówczas wymagania co do kosmetyków stają się konkretnie sprecyzowane i wybredne. Z pewnością w kosmetyczce nastolatka muszą się znaleźć specjalne szampony do włosów, żele do kąpieli.
Warto zapoznać się jak dobrać odpowiednie perfumy.

8.   Bony upominkowe

Jeśli trudno Ci się zdecydować na prezent dla dziecka, idealnym rozwiązaniem może być bon upominkowy. Możesz na przykład kupić bon upominkowy do księgarni lub nawet centrum handlowego. Taki prezent może być szczególnie przydatny dla rodziców, którzy szukają prezentu dla dziecka o specjalnych potrzebach.

Pasje, zainteresowania oraz temperament stanowią kluczowe kwestie przy wyborze prezentu. Warto, by spodobał się obdarowanemu, więc możesz spróbować sprytnie nawiązać do oczekiwań podczas rozmowy o świętach. Gdy dziecko jest jeszcze małe cieszy się niemalże ze wszystkich zabawek, które dostanie i nie stanowi to większego problemu.  Wraz z upływającym czasem, rosną wymagania, kształtują się preferencje i zainteresowania dziecka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz