Inne

Usługi pogrzebowe dostępne w zakładach pogrzebowych

Wysokojakościowe usługi pogrzebowe można zlecić firmie, takiej jak Horus ze Szczecina. W katalogu dostępnych usług pogrzebowych znajdziecie Państwo nie tylko organizowanie pogrzebów różnego rodzaju, ale i inne prace i akcesoria pogrzebowe. Szczególnie polecane są uroczystości z kremacją, która staje się coraz popularniejsza. Proces ten posiada wielowiekową tradycję w historii ludzkości i jest zaakceptowany przez wiele religii. Pogrzeby kremacyjne odbywają się z zachowaniem wszystkich norm etycznych i prawnych. Uzyskane w skutek kremacji prochy umieszcza się w urnie, a urnę składa na spoczynek do grobu albo specjalnej niszy ściennej.

Trudno wyobrazić sobie pogrzeb, podczas którego nikt nie złoży kwiatów, ani wieńców. Kompozycje kwiatowe stanowią nieodłączny element, każdej ceremonii. To właśnie poprzez kwiaty, chcemy pożegnać osobę zmarłą i wyrazić nasz szacunek względem niej. W salonie pogrzebowym, tak jak w kwiaciarni można dokonać wyboru kompozycji kwiatowej i ją zakupić. Wszystkie dostępne kwiaty i bukiety wyróżnia staranne przygotowanie, dzięki której uzyskana kompozycja będzie należnie elegancka i szykowna.

Nekrologi i klepsydry mają za zadanie informować o śmierci konkretnej osoby. Mogą zawierać wzmiankę opisującą zmarłego, wszystko po to, aby wyrazić poszanowanie dla chowanej osoby. Zakład pogrzebowy może w imieniu Klienta zlecić zamieszczenie nekrologu w gazecie zarówno lokalnej jak i ogólnopolskiej oraz w Internecie.

Klepsydrę zakład pogrzebowy sporządzi na miejscu podczas przyjęcia zlecenia polegającego na zorganizowaniu pogrzebu. Jest to zawiadomienie o śmierci oraz terminie i miejscu, w którym ma się odbyć pogrzeb. Zawierać może treść standardową lub własnoręcznie zredagowaną przez Klienta. Klepsydrę zawiesza się zazwyczaj w miejscach publicznych, do tego wyznaczonych. Najczęściej są to ściany domu, w którym zmarły mieszkał, słupy ogłoszeniowe, przedsionki świątyń oraz miejsca w których zmarły często przebywał. Wszystko w celu poinformowania jak największej liczby osób, które będą chciały przyjść na pogrzeb.

Pamiątki pogrzebowe to z pozoru drobiazgi, które mają przypominać o bliskiej osobie. Popularne stają się obrazki z wizerunkami świętych, modlitwą oraz informacją o śmierci danej osoby. Do wyboru wiele tekstów do umieszczenia a obrazki są wykonane z wysokogatunkowego papieru. Sprawia to, że są trwałe i można je nosić przy sobie.

Oprawa muzyczna tworzy podniosły i uroczysty nastrój. Odpowiednio dobrana muzyka to na przykład: duet na trąbkach w wykonaniu zawodowych muzyków, obecność orkiestry lub śpiew solisty. Wraz z dopasowaną muzyką, można wzruszyć obecnych i sprawić, że pogrzeb zapadnie im w pamięć na długo.

Przewóz zwłok to usługa, która jest jedną z ważniejszych dla zakładów pogrzebowych. Polega to na całodobowym przewożeniu zmarłych z miejsca, w którym nastąpił zgon. Najczęściej transport odbywa się z mieszkań, szpitali ale i innych miejsc zgonu. Do przewozu zmarłych wykorzystuje się specjalną flotę samochodową, która spełnia zarówno wymogi techniczne jak i sanitarne. Cały transport pracownicy zakładów wykonują tak, aby widoczne było poszanowanie dla zmarłego.

Przewóz może być zarówno krajowy jak i zagraniczny. Śmierć potrafi mieć miejsce również w innym mieście lub kraju. Wtedy na prośbę rodziny, firmy dokonują sprowadzenia ciała lub prochów, jeśli kremacja nastąpi w krematorium w innym mieście lub na terenie obcego państwa. Załatwianie formalności w urzędach może być problematyczne, dlatego też zakłady pogrzebowe chętnie się tym zajmują w imieniu Klienta.

Kosmetyka pośmiertna należy do usługi, która jest szczególnie ważna dla organizowanego pogrzebu. Ciało poddaje się stosownej pielęgnacji i poszczególnym zabiegom kosmetycznym takim jak: mycie, golenie, uczesanie, manicure i pedicure. Na specjalne życzenie rodziny można wykonać także maskowanie zmian pośmiertnych. Możliwe są tez dodatkowe uzupełniające zabiegi kosmetyczne.

Ekshumacje to usługa organizowana przez zakłady pogrzebowe wymagająca ścisłego przestrzegania zasad sanitarnych. Niezbędne do wykonania ekshumacji są worek ekshumacyjny, skrzynka ekshumacyjna lub trumna. Należy zwrócić uwagę jak odstęp czasu minął od daty pochówku. Jeśli nie minęło 20 lat, to sanepid może wyznaczyć swojego przedstawiciela i zawiadomić o możliwym terminie jego obecności podczas przebiegu ekshumacji. Zarząd cmentarza, na którym mają spocząć szczątki, musi wyrazić zgodę odnoszącą się do miejsca i prawa do pogrzebania w nim osoby ekshumowanej.

Wszystkie prace w zakresie pogrzebów powinny być wykonywane z profesjonalizmem, poszanowaniem dla osoby zmarłej oraz rodziny oraz wyczuciem i empatią. Warto przed podjęciem decyzji o wyborze właściwego zakładu dokładnie przeanalizować dostępną ofertę. Usługi pogrzebowe Szczecin są bardzo często indywidualnie dobieranie, stąd nie każdy pogrzeb będzie miał taki sam charakter i przebieg.

Dodaj komentarz