Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyInne

Co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem?

Nawet najlepsze pojazdy z czasem mogą odmawiać posłuszeństwa i ulegać awariom, czy usterkom. W takich sytuacjach najczęściej myślimy o oddaniu swojego pojazdu do profesjonalnego warsztatu. Jednak zanim to zrobimy, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jakich dokładnie? Co powinniśmy wiedzieć przed oddaniem samochodu do naprawy? Odpowiadamy!

Ceny silnika bywają bardzo zróżnicowane

W wielu sytuacjach jesteśmy zachęcani do tego, by wymienić silnik na nowy. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, lepiej zorientować się z jakimi kosztami musimy się liczyć. Ogólnie koszty samej jednostki napędowej mogą wahać się nawet od kilkuset złotych do kilku tysięcy, a to, ile dokładnie zapłacimy, zależy od tego, czy zdecydujemy się na używaną jednostkę, czy też na nową. Na cenę wpływa również pojemność, stan oraz przebieg. Silniki Diesla zwykle są droższe, więc zakup używanego silnika wychodzi taniej niż remont.

Decyzja o remoncie silnika

Jeżeli nasz wybór padnie na remont silnika, to musimy pamiętać, że na ten czas zostaniemy bez samochodu. Najczęściej czas remontu liczony jest w dniach, a nie godzinach, więc lepiej na około tydzień załatwić sobie pojazd zastępczy. Co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem? Na pewno musimy pamiętać też o tym, że pełny remont silnika będzie obejmować szlifowanie i wygładzanie cylindrów, czy wymianę tłoków i panewek.

Dodatkowo, wykonywane jest również szlifowanie wału korbowego, frezowanie gniazd zaworowych i planowanie głowicy. Czasami konieczna bywa też konserwacja samych zaworów, a koszt kompleksowej naprawy silnika może wynieść około 3000 zł. W pojazdach z silnikiem Diesla dochodzą inne zadania, które mogą podnieść koszty naprawy.

Decyzja o regeneracji silnika

Jeżeli silnik bierze olej, ale fachowiec uzna, że nadaje się do naprawy, to można zdecydować się na regeneracje. Najskuteczniejsze w tym zadaniu okazują się specjalistyczne preparaty od marki Ceramizer. Dedykowane są do silników czterosuwowych, benzynowych, Diesla, LPG, CNG, BIO i hybrydowych. Nawet sama aplikacja jest bardzo prosta, a jedyne, co trzeba zrobić, to dodać produkt do oleju silnikowego.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz