Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyDom & Ogród

Opieka osób starszych w Niemczech. Jak wygląda wyjazd na zlecenie?

Opieka osób starszych w Niemczech przyciąga coraz więcej osób. Jest to bardzo satysfakcjonujący, a przede wszystkim dobrze płatny zawód. Ważna jest także stabilna branża, która zapewnia opiekunkom bogaty wybór wśród ofert pracy. Jeśli myślisz o podjęciu pracy jako opiekunka seniora w Niemczech – przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł w którym poznasz ten zawód bliżej.

Realia branży opiekuńczej

W opiece seniora możesz szukać pracy na dwa sposoby. Możemy skorzystać z oferty agencji opiekuńczych lub zorganizować wyjazd na własną rękę. Jak zawsze w życiu wszystko ma swoje jasne, oraz ciemne strony i na 100% nie można stwierdzić, która z opcji jest idealna dla Ciebie. Jednak druga opcja najczęściej wiąże się z pracą bez umowy. Nie gwarantuje to niestety wypłaty zarobionych środków. Dodatkowo pracując na własną rękę opiekunka musi sama zapewnić sobie ubezpieczenie i wszystkie formalności. Przebywając na zleceniu w Niemczech niezbędna jest możliwość skorzystania z choćby podstawowej opieki medycznej. Należy pamiętać, że nielegalna praca w Niemczech obciążona jest ryzykiem kary. Mogą to być wysokie kary pieniężne, zakaz pracy w Niemczech lub nawet wydalenie z kraju. Zanim zaczniesz szukać pierwszego zlecenia – sprawdź jak znaleźć uczciwą agencję opiekuńczą.

Rzetelni pracodawcy w opiece seniora

Przykładem często polecanej firmy jest Veritas Opieka – jeden z liderów w branży opiekuńczej. Firma ma kilkunastoletni staż i umiejętnie łączy polskie opiekunki osób starszych z niemieckimi seniorami potrzebującymi pomocy. Agencja zwraca dużą uwagę na preferencje i potrzeby opiekunek. Zapewnia również opiekę doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia w Niemczech. Pracodawca proponuje także jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Pensja bazowa oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Szukasz dobrego zlecenia w Niemczech? Sprawdź oferty pracy w opiece w Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.

Dodaj komentarz