Dom & Ogród

Kanalizacja – Udrażnianie rur w Warszawie.

Każdy budynek w którym mieszkają ludzie powinien posiadać instalację wodno-kanalizacyjną. Tam gdzie są ludzie, tam też jest eksploatacja takiego systemu, zatem trzeba o niego odpowiednio zadbać. Instalacja wodociągowa doprowadza wodę do pomieszczeń. Możemy więc korzystać z dobrodziejstw ciepłej i zimnej wody, odkręcając po prostu kran w kuchni czy w łazience.

Oprócz jednak instalacji doprowadzającej, istnieje także sieć kanalizacyjna, której zadaniem jest odprowadzanie ścieków i zanieczyszczeń, wytworzonych przez ludzi. W przypadku tej instalacji, oprócz samych ścieków płynnych, często do rur kanalizacyjnych dostaje się szereg różnego rodzaju innych nieczystości mniej lub bardziej stałych. Sieć kanalizacyjna składa się z kilku elementów takich jak m.in. odpływy czy piony.

Jak udrożnić zablokowany odpływ.

Co zrobić, gdy do instalacji odpływowej kanalizacji dostaną się niepożądane elementy, które po jakimś czasie zaczynają blokować odpływ i regularnie zmniejszają drożność rur?

Jakie elementy dostają się do odpływów i co możemy z tym zrobić?

Udrażnianie i odblokowanie odpływów stanowi niejednokrotnie duże wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonego majsterkowicza. Jeżeli nie jesteś fachowcem hydraulikiem, może być to dla Ciebie próg nie do przeskoczenia. Zadanie takie będzie nie tylko niezwykle trudne lecz także nieprzyjemne. W takiej sytuacji nie warto komplikować sprawy, tylko powierzyć zadanie doświadczonym ekspertom, którzy nie tylko dysponują niezbędnymi narzędziami ale także wieloletnia wiedza i doświadczeniem, pozwalającym takim zadaniom dość skutecznie podołać.

W Warszawie można skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego pogotowia kanalizacyjnego Przepychanierurwarszawa.pl, wykonującego udrażnianie rur. Warszawa i okolice to właśnie rejon gdzie możemy skorzystać z ich pomocy.

W sytuacji prostych niedrożności może jednak spróbować samodzielnie, lecz na własną odpowiedzialność, udrożnić odpływ, jeśli nie jest to duży zator i nie głęboki.

Najprostszym sposobem, choć nie zawsze skutecznym jest odblokowanie zatoru odpływu wrzącą wodą. Można także użyć sody oczyszczonej oraz octu. Możesz połącz dwie części octu z jedną częścią sody oczyszczonej z wrzącą wodą.  Wlej do odpływu około ½ szklanki sody oczyszczonej i bardzo gorącej lub prawie wrzącej wody. Pozostaw mieszaninę na kilka minut, zanim dodasz 1 szklankę octu.

Co najczęściej powoduje zatory w kanalizacji:

  • Brud

  • Włosy

  • Rośliny

  • Resztki jedzenia i odpadki

  • Nagromadzony tłuszcz

  • Produkty toaletowe

  • Obce obiekty

Włosy najczęściej powodują zatory w łazience, kiedy myjemy głowę, pod prysznicem, w umywalce. Czasem możemy taki zator dość łatwo samodzielnie usunąć, usuwając po prostu włosy z odpływu. Gorzej, kiedy włosy powędrują dalej i głębiej zaczynają tworzyć blokadą w rurach odpływowych. Rośliny i brud to także spory problem. Zdarza się że różnego rodzaju szczątki organiczne, roślinne, liście, korzenie itp. wpadają do odpływu i mogą solidnie go zablokować. W takim przypadku udrażnianie rur stanowić może nie lada wyzwanie i często konieczna jest pomoc fachowców.

Nagromadzony tłuszcz blokujący kanalizację i tworzący także czasem solidne zatory, to znów częsta przypadłość odpływów kuchennych. To samo dotyczy resztek jedzenia i odpadków, które podczas zmywania naczyń wpadają do rur. Niestety tego typu niechciane elementy nie tylko mogą stworzyć zator i zablokować normalny przepływ wody ale dodatkowo, jako że są to organiczne odpadki, z czasem zaczynają się psuć i rozkładać co powodować może bardzo nieprzyjemny zapach wydobywający się z odpływu. To także konieczne jest solidne udrażnianie rur z pomocą wspomnianych domowych sposobów lub fachowca hydraulika.

Udrażnianie rur z pomocą pogotowia hydraulicznego.

Gdy problem występuje nagle, warto skorzystać z usług pogotowia hydraulicznego. W sytuacjach gdy konieczne jest udrażnianie rur trzeba to robić szczególnie ostrożnie. Nie wiedząc gdzie znajduje się dokładnie zator oraz jaki jest stan rur i połączeń możemy czasem narobić jeszcze większej szkody, nieumiejętnie podchodząc do tematu. Specjalista hydraulik, wie jak bezpiecznie rozwiązać problem aby nie spowodować dalszych problemów i niedogodności. Gdy istnieje podejrzenie uszkodzenia rur, można zastosować w takich sytuacjach specjalistyczną kamerę inspekcyjną. Takie badanie pomoże zorientować się gdzie znajduje się zator i jak wygląda stan rur. Pomoże to dobrać odpowiednią metodę ich odblokowania i usunięcia zatoru.

(artykuł reklamowy)

Dodaj komentarz