Dom & Ogród

Jak pozbyć się kleszczy?

W sieci można znaleźć wiele ciekawych programów dotyczących pracy i życia dezynfektorów. Zdecydowanie większość osób woli patrzeć na ten zawód siedząc wygodnie przed telewizorem, ponieważ nie jest to zajęcie łatwe. Jednak warto pamiętać, że insekty są wokół nas i zawsze stanowią zagrożenie. Doskonałym przykładem są kleszcze, które co roku stają się powodem niebezpiecznych chorób wielu ludzi i zwierząt. Stworzenia te mogą zamienić życie w koszmar, dlatego w razie wypadku zagnieżdżenia się kleszczy w naszej okolicy należy szybko reagować. Oferujemy państwu kompleksowe działania m.in. zwalczanie kleszczy w okolicach Trójmiasta oraz w województwie pomorskim.

Co nam grozi po ukąszeniu przez kleszcza?

Jako specjaliści od insektów znamy wszystkie skutki interakcji ze szkodnikami i wiemy, że większość z nich może być opłakana. Ukąszenie przez niepozornego kleszcza może wiązać się z takimi chorobami jak borelioza czy zapalenie opon mózgowych. Najczęstsze wezwania jakie dostajemy od klientów to zwalczanie kleszczy w otwartych przestrzeniach oraz usuwanie kleszczy z ogrodu.

W jaki sposób prowadzimy zwalczanie kleszczy?

Każda wizyta w państwa domu wiąże się z wcześniejszą analizą przypadku do jakiego się udajemy. Usuwanie kleszczy z ogrodu musi odbyć się inną metodą niż tradycyjne zwalczanie kleszczy, ponieważ nie chcemy zniszczyć państwa roślinności. Opryski na kleszcze jakie posiadamy w swojej ofercie możemy dobrać pod państwa preferencje i wymagania.

Jaki opryski na kleszcze oferujemy?

Nasi pracownicy są przeszkoleni do posługiwania się różnymi rodzajami oprysków na kleszcze. Nasze usługi dezynsekcyjne opierają się opryskach takich jak:

  • Zamgławienie termiczne
  • Zamgławienie ULV
  • Oprysk grubokroplisty

Każda z tych metod oferuje inne spektrum działania. Zamgławienie termiczne to rozwiązanie idealne w momencie, gdy koniecznie jest usuwanie kleszczy z ogrodu, ponieważ nie niszczy on roślinności. Sposób ten stosowany jest w sadownictwie czy szklarniach. Oprysk grubokroplisty to metoda, którą rekomendujemy do stosowania w warunkach domowych, kiedy zwalczanie kleszczy jest nie możliwe w sposób innych niż chemiczny. Jest on najbardziej skuteczny, ponieważ chemikalia nanoszone są nawet w najdrobniejsze szczeliny, dlatego insekty wyginą. Zamgławieni ULV to oprysk, który wymaga dużego doświadczenia dezynfektorów, ponieważ polega na rozpyleniu mgły w danym obszarze, która osiada na wszelkich elementach i powoduje wymieranie kleszczy.

Kiedy warto zwrócić się do nas o pomoc?

Nasza firma zajmie się Państwa problemem związanym z insektami w każdym przypadku. Jeżeli w Państwa okolicy zwalczanie kleszczy tradycyjnymi metodami zawodzi to znak, że problem może stawać się coraz poważniejszy. Nie warto ryzykować zdrowia i życia swojego oraz domowników i oddać problem w ręce profesjonalistów. Gwarantujemy 100% skuteczność naszych działań, dlatego nie zostawimy Państwa z problemem insektów.

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić do zapoznania się z naszą ofertą i w razie potrzeby skontaktowanie się z nami. Działamy w okolicach Trójmiasta w województwie pomorskim, dlatego zajmujemy się zleceniami w tej okolicy.

Dodaj komentarz