Dom & Ogród

Dlaczego warto zainwestować w zestaw fotowoltaiczny na działkę?

Ostatnio coraz popularniejszym tematem staje się fotowoltaika. Wielu ludzi przekonuje się do tej metody i inwestuje w ten dział pozyskiwania energii. Fotowoltaika może poszczycić się wieloma zaletami jak:

  • Pozyskiwanie energii przez OZE
  • Dbanie o środowisko
  • Możliwość sprzedaży zmagazynowanej energii
  • Zasilanie prądem całego domu

Dlatego nie dziwne jest, że popularność tej metody z roku na rok wzrasta. Na fotowoltaice można również zarobić sprzedając zmagazynowany przez nas prąd.

Zestaw fotowoltaiczny na działkę – sposób działania

Przed zdecydowaniem się na montaż jakim jest zestaw fotowoltaiczny na działkę warto znać sposób jego działania i skład. W skład zestawu wchodzą przede wszystkim panele (to właśnie w nich znajdziemy ogniwa fotowoltaiczne), które pełnią rolę baterii słonecznej i „ładują się”, gdy świeci na nie słońce. Drugim ważnym elementem zestawu jest inwenter, który zmienia prąd stały na zmienny zapewniając przy tym zasilanie domostwa.

Aby zwiększyć wydajność jaką reprezentuje zestaw fotowoltaiczny na działkę można zainwestować dodatkowo w optymalizatory, które w częściowym zacienieniu zwiększą produkcję prądu i będą wychwytywać najmniejsze fotony. Oczywiście w skład zestawu fotowoltaicznego wchodzą różnego rodzaju zabezpieczenia jak AC/DC, które zapobiegną ewentualnym usterkom. Cały system montażowy pozwoli na umiejscowienie paneli na gruncie lub dachu domu, w zależności od stopnia naświetlenia w tych miejscach.

Dodaj komentarz