Dom & Ogród

Czy warto zdecydować się na meble do kuchni na wymiar?

Meble kuchenne na wymiar to atrakcyjne rozwiązanie, które nie traci na popularności. Przeważnie należy liczyć się z tym, że za taką usługę zapłacimy więcej niż za gotowy komplet; mimo to firmy zajmujące się kreowaniem mebli na zamówienie nie narzekają na brak klientów. Z jakich powodów dalej wybieramy meble kuchennie na zamówienie, nie zwracając uwagi na barwne i atrakcyjne propozycje sklepów meblarskich?.

 

Komfort na co dzień z meblami do kuchni na zamówienie

Przygotowywanie posiłków, mycie naczyń oraz wyposażenia kuchennego, utrzymanie przestrzeni w czystości – każdy i każda z nas te czynności wykonuje nieco inaczej. Sposób realizacji domowych obowiązków często zależy po prostu od naszego gustu i preferencji. W praktyce oznacza to, że to samo rozwiązanie, np. zlew dwukomorowy, dla jednych może być spełnieniem marzeń, a dla innych bezsensownym marnotrawstwem przestrzeni. To samo dotyczy organizacji przestrzeni.

Zmiany trendów dotyczących aranżowania wnętrz bardzo łatwo zaobserwować na przykładzie kuchni. W domach naszych babć spotkamy się przeważnie ze skrzydłowym wariantem otwierania szafek. Dziś spotykamy się również z wariantami, które się uchylają, przesuwają lub … są po prostu z otwartymi półkami, zawieszonymi w miejscu klasycznych szafek. Takich możliwości jest bez liku, a to oznacza, że istnieje bardzo wiele wariacji i połączeń systemów otwierania, przechowywania naczyń, kolorów frontów, wykorzystanych materiałów, technologii itp. Producenci gotowych kompletów proponują nam meble, które łączą w sobie narzucone z góry kolory, faktury, czy funkcjonalności; przeważnie nie da się ich już zmienić, lub istnieje jedynie bardzo ograniczona możliwość modyfikacji. Co na tym polu mogą zaproponować nam producenci mebli do kuchni na wymiar?

 

Zalety mebli do kuchni na zamówienie

Niewątpliwą zaletą mebli na wymiar jest znaczna swoboda w kreowaniu idealnego zestawu mebli i w łączeniu nowoczesnych udogodnień. Z tym z kolei wiąże się szereg korzyści, do których można zaliczyć:

 

  1. możliwość optymalnego zagospodarowania przestrzeni

Dysponujemy kuchnią o określonej wielkości, a to oznacza, że nie zawsze jesteśmy w stanie z pomocą gotowych kompletów urządzić przestrzeń funkcjonalnie. Te ograniczenia często zawężają nasz wybór, a często sprawiają, że musimy iść na kompromisy. W praktyce wiele dostępnych gotowych zestawów meblowych musimy po prostu odrzucić. Niestety przeważnie takie rozwiązanie ze sklepu nie jest w stanie w stu procentach spełnić naszych oczekiwań. Nierzadko powstają nisze oraz przestrzenie, których nie da się zagospodarować, a ich główną funkcją jest zbieranie brudu. Nawet bardzo cierpliwe i spokojne osoby mogą denerwować się, stykając się codziennie z takimi problemami. Dzięki meblom do kuchni na wymiar, taki problem przestaje istnieć.  Formanufaktura i inne rzetelne firmy pomogą nam zadbać o meble kuchenne, które idealnie będą pasować do danego metrażu.

 

  1. wykreowanie kuchni jedynej w swoim rodzaju

Unikalny wystrój kuchni to coś, do czego dąży wiele osób. Nawet jeśli wybieramy raczej standardowe rozwiązania i wyposażenie, połączenie tych elementów będzie unikalne. Na możliwości dowolnego kreowania aranżacji skorzystają więc zarówno fani tradycyjnego stylu, jak i osoby zafascynowane odważnymi, ekstrawaganckimi akcentami. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrealizować swoje fantazje dotyczące idealnej przestrzeni.

 

  1. opcja stworzenia bardziej lub mniej wiernej kopii kuchni, która skradła nasze serca

Zdarza się, że wcale nie potrzebujemy oryginalnej kuchni, tylko wręcz przeciwnie – pomieszczenia, zainspirowanego istniejącą aranżacją. Meble kuchenne na zamówienie czasem wybierają osoby, które interesują się konkretnym okresem i chcą urządzić swoje mieszkanie zgodnie z minionymi trendami. Kuchnia do złudzenia przypominająca pomieszczenie z lat 50.? Oczekujemy wyposażenia związanego z inną dekadą? Nierzadko klienci proszą o stworzenie wiernej kopii konkretnego pomieszczenia. Istnieje możliwość zaczerpnięcia inspiracji z kilku stylistyk i połączenia ich w jeden spójny projekt. Tego typu zlecenia są dość wymagające, stąd nie należy zbyt pochopnie wybierać wykonawcy.

Remonty i prace wykończeniowe bywają kłopotliwe i czasochłonne. Z tego powodu dobrze jest wybrać rozwiązania, które rzeczywiście są do nas dopasowane, żeby nie powtarzać całego procesu. Odremontowana kuchnia powinna powinna być dopasowana do naszych potrzeb w dłuższej perspektywie czasowej. Dobrze jest oszczędzić sobie codziennych nerwów i wybrać wyroby solidne i dopasowane do potrzeb domowników. Spróbujmy więc dobrze zastanowić się, czy gotowe tańsze meble rzeczywiście będą dla nas korzystną opcją.

Dodaj komentarz