Dom & Ogród

Baterie umywalkowe bezdotykowe w czasach pandemii

bateria bezodtykowa

Producenci armatury łazienkowej prześcigają się w coraz to nowszych rozwiązaniach podnoszących komfort użytkowania. W obecnych czasach szczególnym zainteresowaniem cieszą się baterie bezdotykowe, dzięki którym przestrzeganie zasad higieny jest zauważalnie łatwiejsze. Poznaj najpopularniejsze krany z czujnikiem ruchu i wybierz model dla siebie!

Bateria umywalkowa bezdotykowa – zalety

Nie da się ukryć, że baterie bezdotykowe są nie tylko zdecydowanie bardziej komfortowe, ale również oszczędne. Dostępne w wielu wariantach szczególnie dobrze sprawdzają się we wszelkiego rodzaju placówkach publicznych oraz coraz częściej również w mieszkaniach i domach. Bateria umywalkowa z czujnikiem uruchamia się w momencie ruchu dłonią lub przedmiotem umieszczonym tuż pod wylewką. Wygodne automatyczne zamknięcie dopływu wody wpływa na zmniejszenie jej zużycie i jednoczesne obniżenie comiesięcznych wydatków.

W czasie pandemii, podczas której szczególną uwagę przykłada się do przestrzegania zasad higieny, kran z czujnikiem ruchu pozwala w zupełności ograniczyć kontakt z armaturą. Dzięki temu przenoszenie bakterii, zarazków oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zostaje zupełnie wyeliminowane. Bezdotykowa bateria umywalkowa prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie – jej minimalistyczny design szczególnie dobrze sprawdzi się w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach, w których kluczową rolę odgrywa prosta i spójna forma.

Warto również wspomnieć, że tego rodzaju armatura jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Mimo intensywnego użytkowania kran bezdotykowy pozostanie czysty i lśniący – nie znajdziesz na nim odcisków palców czy trudnych do usunięcia osadów z mydła.

Baterie bezdotykowe – rodzaje

Wśród dostępnej na rynku armatury znajdziesz szeroki wybór baterii bezdotykowych. Regularnie poszerzana oferta sprawia, że każdy – bez względu na preferencje i zasobność portfela – wybierze odpowiadający mu model.

Bateria umywalkowa na fotokomórkę to wyjątkowo oszczędne rozwiązanie. Mimo konieczności zasilania prądem, bezdotykowa bateria umywalkowa generuje znikome koszty. Inwestycja w tego rodzaju armaturę bardzo szybko się zwróci – koszt wymiany baterii 6 V po kilkuletnim użytkowaniu wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych. Strumień wody uruchamia się w momencie wykrycia przez fotokomórkę ruchu pod baterią. Warto zaznaczyć, że w przypadku tego rodzaju baterii temperaturę wody ustawia się na stałe.

Kran z czujnikiem ruchu to kolejna propozycja, z której z pewnością będziesz zadowolony. Świetnym przykładem tego rodzaju rozwiązania jest bateria bezdotykowa Grohe, która została dodatkowo wyposażona w perlator generujący zauważalne oszczędności. Dużą popularnością cieszy się bateria Grohe Eurosmart Cosmopolitan, która dzięki nowoczesnym rozwiązaniom sprawdzi się zarówno w lokalach usługowych, jak i domach czy mieszkaniach.baterie umywalkowe

Podczas wyboru tego rodzaju armatury, warto zwrócić uwagę na rodzaj umywalki. W przypadku modeli nablatowych odpowiednia będzie bateria bezdotykowa wysoka, która zapewni maksymalny komfort użytkowania. Sporym udogodnieniem będzie bateria kuchenna bezdotykowa, dzięki której wykonywanie codziennych czynności stanie się zdecydowanie łatwiejsze.

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach kran z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Łatwa obsługa, atrakcyjny design i maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania to bez wątpienia główne zalety omawianej armatury. Dopasowana do Twoich potrzeb bateria bezdotykowa to inwestycja, której z pewnością nie będziesz żałować.

Dodaj komentarz