Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Budownictwo

Jakie zastosowanie mają folie paskowe?

Folie paskowe z elastycznej folii PCV to materiał zyskujący na popularności z roku na rok. Ich zastosowanie to wszelkiego rodzaju maty i podkłady tłumiące wibracje. Służą także do ochrony blatów stołowych i warsztatowych. Jednak najszerzej stosowne są do produkcji kurtyn paskowych. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła pełnią funkcję przegród termoizolacyjnych. Folie paskowe a w zasadzie wykonane z nich kurtyny PCV mocuje się w bramach przeładunkowych i magazynowych. Wykonuje się z nich wygrodzenia i ściany działowe w obiektach o dużej kubaturze. Doskonale sprawdzają się w branży chłodniczej (strefy klimatyzowane)a także IT (serwerownie), gdzie za ich pomocą wydziela się sekcje w których panują specjalne warunki mikroklimatyczne.

Rodzaje folii paskowych dostępnych na rynku.

Najpopularniejsze folie paskowe to przezroczyste pasy w wersji standard. Cechują się wysoką przezroczystością porównywalną do szklanych szyb, dzięki czemu zapewniają duży poziom bezpieczeństwa w ruchu magazynowym. Folie występują w kilku wersjach kolorystycznych np. czerwone, zielone, niebieskie, żółte, pomarańczowe, białe, czarne a także szare. Ponadto dostępne są warianty przezroczyste i nieprzejrzyste. Można z nich wykonywać ściany PCV oddzielające strefy dostępne dla klientów od zaplecza czy strefy warsztatowej. Pasy foliowe w kolorze czerwonym mogą pełnić funkcję sygnalizacyjną i informować kierowców i operatorów wózków widłowych o szerokości światła otworu bramy magazynowej.

Specjalistyczne folie paskowe

Dla bardziej wymagających warunków dostępne są folie specjalistyczne. Najważniejsze cechy jakimi cechują się szczególne pasy PCV to:

  • wzmocnionej odporności na uderzenia;
  • zmniejszonej powierzchni przylegania do przewożonych ładunków;
  • zwiększona elastyczność w ujemnych temperaturach sięgających aż – 60°C
  • możliwość odstraszania insektów i właściwości biobójcze dla większości owadów
  • obniżenie ryzyka nagromadzenia się ładunków elektrostatycznych napowierzchni folii
  • filtrowanie promieniowania podczerwonego a także ultrafioletowego

Folie paskowe z uwagi na dużą różnorodność barw, stopni przezroczystości, składu chemicznego można wykorzystywać w wielu branżach. Zaczynają od tych najmniej wymagających aż po wyspecjalizowane jak przemysł spożywczy, farmaceutyczny, zbrojeniowy czy elektroniczny.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz