Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyBudownictwo

Jak wygląda kwestia uzyskania certyfikatu energetycznego

Znalezienie dobrych audytorów w celu uzyskania certyfikatów energetycznych jest bardzo ważną sprawą. Posiadania charakterystyki energetycznej budynku jest wymagane, a bez takiej osoby jest to niemożliwe. Pytanie jednak, jakie warunki musi spełniać ktoś taki i jak go znaleźć?

Kim jest audytor?

To nikt inny jak osoba, która jest uprawniona, aby wystawić świadectwo energetyczne. Żeby nim zostać, musi jednak posiadać odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie, a także spełnić kilka warunków. Są to między innymi:

  • Nie popełniła ona przestępstwa na żadnym tle i nie jest ani nie była skazana wyrokiem sądu, zatem ma zdolność prawną
  • Audytor musi odbyć studia na konkretnym wydziale i musi uzyskać tytuł inżyniera, architekta, czy też inżyniera architekta. Wówczas może podjąć pracę
  • Może też odbyć studia na innym kierunku, gdzie jednak program zawierał zagadnienia dotyczące charakterystyki, wydawania certyfikatów itp.
  • Odbyła praktykę zawodową, a tym samym zdobyła uprawnienia budowlane, które są zgodne z artykułem 14 Prawa Budowlanego

Tylko taka osoba może podjąć pracę i tym samym oferować innym swoje usługi. Warto oczywiście wziąć pod uwagę jego znajomość w branży, a także opinie na jego temat, które na pewno można znaleźć w Internecie. Możliwe, że ktoś ze znajomych, czy też innych osób w rodzinie korzystał z usług takiej osoby, więc zapytanie o to, czy warte jest jego polecenie to kolejna z dobrych opcji. Cena za usługę też ma znaczenie. Im mniejsza tym zazwyczaj wiąże się z niską jakością usług.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz