Budownictwo

Jak wybrać wykładziny dywanowe obiektowe?

Wybór wykładziny to istotny element aranżacji pomieszczenia. Podczas aranżowania przestrzeni mieszkalnej, staramy się wytworzyć spójny, harmonijny efekt. Nie inaczej jest z wykładzinami obiektowymi dywanowymi – tutaj również liczy się estetyka wykonania i modny, nowoczesny wygląd. Istnieje jednak kilka kwestii, które są szczególnie ważne, jeśli wybieramy rozwiązania do obiektów o charakterze komercyjnym.

 

Na co zwrócić uwagę, żeby zakupy były udane? Kilka słów o wykładzinach dywanowych do biura, do sal konferencyjnych i do hoteli?

Nasze działania dobrze będzie rozpocząć od podstawowego kroku – określenia, jakie warunki na co dzień panują w pomieszczeniu, które aranżujemy. Jak wiele osób przewija się przez obiekt? Jakim czynnikom na co dzień będzie poddawana wybrana przez nas wykładzina? Czy da się sprecyzować jakieś cechy produktu, które sprawią, że korzystanie z obiektu będzie łatwiejsze? Tego typu pytania dobrze będzie sobie zadać, zanim przystąpimy do wyboru konkretnych produktów. Warto uzmysłowić sobie, że kategoria “wykładziny obiektowe” nie jest monolitem; wręcz przeciwnie – znajdziemy w niej bardzo różnorodne propozycje produktów.

 

  1. Wykładzina przeznaczona do biura

Wśród wykładzin dywanowych biurowych najczęściej znajdziemy modele o zachowawczym, neutralnym charakterze. Zbytnia ekstrawagancja w wyborach kolorystycznych może sprawić, że pracownicy będą rozdrażnieni i ciężej będzie im się skupić na wykonywanych obowiązkach. W tej kwestii nie można mówić jednak o uniwersalnej zasadzie, która zawsze ma zastosowanie. W nowocześnie urządzonych biurach spotkamy się bowiem również z akcentami w intensywnych kolorach. Istotna jest tutaj odporność na zanieczyszczenia. Wykładziny pętelkowe i igłowane na tym polu przedstawiają się bardzo atrakcyjnie. dzięki temu, że brud nie dostaje się go położonych głębiej warstw wykładziny, nawierzchnia dłużej zachowuje atrakcyjny wygląd i łatwo się czyści. To jednak nie koniec zalet takich nawierzchni. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

 

  1. Wykładziny dywanowe przeznaczone do hotelu i do sal konferencyjnych

Tego typu obiekt zazwyczaj aranżuje się w taki sposób, żeby wzbudził u gości pozytywne odczucia. Idealne byłoby, gdyby wnętrza prezentowały się schludnie i elegancko. W lokalach o wysokim standardzie aranżacja ma sprawić, że goście poczują, że mają do czynienia z czymś luksusowym i wyjątkowym. Wykładziny dywanowe to prosty sposób na zwiększenie prestiżu miejsca . Nie zapominajmy, że wykładzina nie może utrudniać jazdy walizek  – do halli oraz do foyer lepiej wybrać rozwiązania z krótszym włosiem. W korytarzach dobrze będzie zwrócić uwagę również na to, czy nawierzchnia tłumi kroki; w przeciwnym razie mogą pojawić się skargi ze strony gości. Na kwestię akustyki dobrze będzie zwrócić uwagę również przy doborze wykładzin dywanowych do obiektów konferencyjnych.

Do pokojów hotelowych można dobierać grubsze rozwiązania. Tą drogą uda się nam nadać przestrzeni prestiżowego charakteru. BR Wykładziny i inne dobrze zaopatrzone sklepy pozwolą nam wybrać odpowiedni wariant do każdego typu przestrzeni hotelowej.

 

  1. Przemysłowe wykładziny dywanowe

Magazyny, hale, garaże, warsztaty, zakłady produkcyjne – wykładziny dywanowe przemysłowe stosuje się we wszystkich tych miejscach. W takich miejscach panują bardzo trudne warunki, a nawierzchnia jest mocno narażona na zabrudzenia. Nieprzyjazne temperatury oraz regularne używanie preparatów chemicznych mogą stanowić duże wyzwanie dla wykładziny. Wykładzina tego typu musi się łatwo czyścić i nie odkształcać się, nawet jeśli zadziałamy na nią znacznymi ciężarami. W wielu branżach ogromne znaczenie ma również antypoślizgowość. Wykładzina w zakładach produkcyjnych nie może być też łatwopalna.

Wykładziny dywanowe w płytkach i w rolkach – czym się różnią?

Trudno wyróżnić lepsze rozwiązanie, bo w każdym z nich można znaleźć zalety oraz pewnie niedogodności. Wykładzina dywanowa w rolce pozwala uzyskać efekt idealnie gładkiej przestrzeni Atrakcyjnie wygląda szczególnie w pomieszczeniach sporych rozmiarów. Niestety zabrudzenia mogą skutecznie zniszczyć ten efekt. Gdy plama jest uporczywa, trzeba będzie wymienić wykładzinę w całym pomieszczeniu. Wykładzina dywanowa w płytkach może nie sprawi, że nawierzchnia będzie idealnie gładka i jednorodna, ale dzięki niej ale z jej pomocą możemy dowolnie mieszać poszczególne elementy i tworzyć unikalne wzory. To opcja, która przypadnie do gustu ludziom traktujących priorytetowo atrakcyjny wygląd oraz ekonomiczne rozwiązania. Zniszczenie fragmentu wykładziny wiąże się z wymianą jedynie tego problematycznego elementu, a resztę możemy pozostawić bez zmian.

Jeśli nie przeanalizujemy obiektu pod kątem jego potrzeb i ograniczeń, nie dopasujemy do niego odpowiedniej wykładziny Jeśli nie mamy pewności co do parametrów danego rozwiązania, dobrym pomysłem będzie skonsultowanie swoich rozterek ze specjalistą.

 

Dodaj komentarz