Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyBudownictwo

Fotowoltaika? A skąd wziąć na to pieniążki?

Czy fotowoltaika jest super? Według słowników internetowych określenia „super” używa się w przypadku rzeczy i spraw zasługujących na miano wspaniałych, doskonałych, świetnych, niezwykłych i nadzwyczajnych. Czy fotowoltaika taka właśnie jest? No cóż, od dłuższego czasu mówimy o lawinowym wzroście zainteresowania systemami solarnymi i dogodnych możliwościach unikania nieustannie rosnących rachunków za prąd, zaś rozważania na temat paneli pv nie kończą się na teoriach i hipotetycznych wyliczeniach. Branża fotowoltaiczna obsługuje coraz więcej polskich gospodarstw domowych, dobrym przykładem może być Szczecin.

Finansowanie pv

Jeśli chodzi o Szczecin to elementy instalacji PV jeszcze nie rzucają się w oczy w centrum miasta, za to na obrzeżach i w dzielnicach willowych panele fotowoltaiczne są już elementem krajobrazu i jak można przypuszczać – również krajobrazu przyszłości. Zostawmy jednak futurystyczne wizje – cokolwiek się stanie przyszłość i tak nastąpi – za to skoncentrujmy na czymś bardziej przyziemnym. Przysłowiowy (a w internecie – memiczny) sąsiad na widok paneli fotowoltaicznych na fasadzie naszego domu najprawdopodobniej powie coś w stylu: „no tak, teraz oszczędza to ma, ale jak nie miał, to skąd na tę fotowoltaikę wziął pieniążki?”. No właśnie. Zanim fotowoltaika zacznie nam pomagać w oszczędzaniu musimy w nią zainwestować, a w dobie kryzysu pandemicznego i typowych dla polskiego ustawodawstwa utrudnień w działalności gospodarczej nie jest to taka prosta sprawa. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jak więc fotowoltaika finansuje się w Szczecinie?

Wszechstronność realizacji zleceń pv

Fotowoltaika to dziś najlepszy lek na ból głowy wywołany rachunkami za prąd, a że urządzeń elektrycznych w naszym otoczeniu wciąż przybywa to popyt na systemy solarne systematycznie rośnie. Zacznijmy więc od kwestii najprostszej: skąd się biorą farmy solarne? Otóż istnieją firmy, które się w nich specjalizują. Współpraca z nimi zaczyna się od niezobowiązującej rozmowy. Po konsultacji, fotowoltaika przysyła swojego przedstawiciela, który przeprowadza bezpłatny audyt. Podczas audytu określa się możliwości i ich relację z potrzebami gospodarstwa, albo firmy. Na tej podstawie przygotowywana jest elastyczna oferta, stworzona dokładnie dla celów danej posesji. Jeśli zostanie zaakceptowana, efektem będzie fotowoltaika szyta na miarę, czyli system solarny oparty na optymalnych rozwiązaniach – niezawodnych, bo dobranych indywidualnie. I jest tak nie tylko w Szczecinie – zjawisko ma znacznie większą skalę.

Koszty ponoszone a koszty przerzucane

Kolejny obok zwrotu inwestycji atut, jakim fotowoltaika Szczecin zdobywa popularność to szeroki wachlarz metod finansowania, czyli źródeł pieniążków dla naszej farmy pv. Większość firm oferujących rozwiązania fotowoltaiczne ma doskonałe rozeznanie w dostępności programów pomocowych dedykowanych gospodarstwom domowym i firmom. Strony internetowe przedsiębiorstw oferujących systemy solarne, prezentują zazwyczaj zestawienie takich programów wraz z dokładnymi informacjami o terminach trwania, wysokości przyznawanych środków, przydatności dla określonych gospodarstw i podmiotów. Oprócz programów pomocowych – aktualnie zainteresowaniem cieszą się program „Czyste Powietrze” i program „Mój Prąd” –środki na inwestycję można uzyskać na drodze leasingu lub odliczeń podatkowych. Jeszcze inną możliwością jest oczywiście kredyt.

Przychylność rynku finansowego

O ile w przypadku wielu inwestycji nie ma pewności, czy wybrany przez nas bank zgodzi się udzielić niskooprocentowanego kredytu, o tyle na hasło „fotowoltaika” możemy dostać naprawdę niezłą ofertę pożyczki. Mało tego, firmy oferujące instalacje fotowoltaiczne w większości pomagają uzyskać finansowanie takiej inwestycji i podobnie jak eksperci finansowi obsługujący rynki kredytowo-leasingowe biorą na siebie większość formalności – od kompletowania dokumentacji, po negocjacje z bankiem. Jeśli więc nie ma się pieniążków na fotowoltaikę, ale ma się już dosyć niepokojów wywołanych rachunkami za prąd, na pewno znajdzie się dobre rozwiązanie. I teraz fotowoltaika jako nasza przyszłość w Szczecinie wygląda o wiele realniej.

Firma, którą urzędy i banki znają od dobrej strony

Znając możliwości finansowania systemu fotowoltaicznego dla swojego domu, albo firmy wystarczy znaleźć odpowiadającą nam ofertę systemu pv. Firma, która ją nam przedstawi w większości wypadków podejmie się znalezienia najkorzystniejszej spośród dostępnych metody finansowania. Co dalej? Certyfikowani instalatorzy wybranego przez nas przedsiębiorstwa szybko i fachowo dokonują montażu systemu solarnego na naszej posesji, albo na terenie firmy – wszystkie elementy są objęte gwarancją. Na tym jednak rola profesjonalistów się nie kończy. Przed uruchomieniem fotowoltaicznej ochrony przed rachunkami firma, którą ją instalowała zgłasza ten fakt w odpowiednich urzędach. Ponieważ mowa o standaryzowanej procedurze, nie musimy się niczym martwić ponieważ nasz wykonawca wypełnia wiosek i składa go w naszym imieniu. W tym momencie rozpoczyna się okres zwrotu z inwestycji. Czy możemy go być pewni? Oczywiście, bo przecież zarówno bank, który na prośbę wybranej przez nas firmy udzielił nam kredytu, jak i urząd z którym firma załatwiała nasz udział w programie pomocowym (albo nasz status prosumenta) dobrze znają naszego wykonawcę. A to chyba dobra rekomendacja?

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz