Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyBudownictwo

Co warto wiedzieć o śrubach ocynkowanych?

Elementy stalowe, które mają szerokie zastosowania są naprawdę bardzo różne. Zalicza się do nich śruby ocynkowane, których popularność jest ogromna. Są one niezwykle chętnie wykorzystywane. Sięgają po nie zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się trwałość i solidność połączeń. Decydując się na nie, nie musisz martwić się tym, że szybko pokryją się one rdzą.

Jak powstają śruby ocynkowane?

Aby śruby były ocynkowane, niezbędne jest pokrycie ich warstwą cynku. W tym celu zanurza się je w płynnym cynku, którego temperatura wynosi aż czterysta czterdzieści stopni. Jest ona tak wysoka z dwóch powodów:

  • cynk musi się stopić;

  • w niższej temperaturze stal nie wchodzi w reakcję z cynkiem.

Na ogół stal zanurzana jest na kilka minut. Jest to czas w zupełności wystarczający do tego, aby doszło do oczekiwanych reakcji.

Jakie zalety mają śruby ocynkowane?

Decydując się na śruby ocynkowane, pamiętaj, że są one przede wszystkim naprawdę wytrzymałe. Korozja, która dotyka niezabezpieczone elementy stalowe, w ich przypadku nie jest najmniejszym problemem. Cynk skutecznie chroni powierzchnię stali przed rdzą, ograniczając do niej dostęp powietrza i innych czynników. To właśnie to sprawia, że śruby ocynkowane są tak trwałe. Fachowcy podkreślają, że zarówno swój wygląd, jak i wszystkie właściwości zachowują nawet przez pięćdziesiąt lat. Wykonane z ich pomocą połączenia są w związku z tym naprawdę solidne.

Czy śruby ocynkowane są drogie?

Obecnie wiele osób szuka naprawdę tanich śrub. W związku z tym pojawia się pytanie dotyczące tego, ile trzeba zapłacić za śruby ocynkowane. Oczywiście kosztują one nieco więcej niż te, które nie są pokryte warstwą cynku. Trzeba jednak pamiętać, że te drugie są bardzo mocno narażone na korozję. W efekcie trwałość wykonanych z ich pomocą połączeń jest zdecydowanie mniejsza. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że śruby posłużą bardzo długo i nie trzeba będzie ich wymieniać na nowe, postaw na śruby ocynkowane. Na pewno Cię nie zawiodą.

Dodaj komentarz