Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Artykuł SponsorowanyBiznes & Finanse

Nieruchomości na sprzedaż nad morzem

Nieruchomości nad morzem cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego bo kto nie chciałby mieć własnego apartamentu nad morzem, gdzie mógłby spędzać wakacje? A po sezonie zarabiać na wynajmie mieszkania turystom. Wynajem apartamentu nad morzem to zyskująca z roku na rok forma zarobku. Wzrost popytu na wynajem sprawił, że w okolicach najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać inwestycje deweloperskie. Nadmorskie apartamentowce to nie tylko oferta mieszkaniowa przeznaczona do stałego zamieszkania. To przede wszystkim apartamenty nad morzem na sprzedaż, które inwestorzy kupują z myślą o całorocznym wynajmie.

Na co zwrócić uwagę kupując apartament pod wynajem?

Podejmując decyzję o kupnie apartamentu w pobliżu morza warto dokładnie zapoznać się z ofertą dewelopera. Należy sprawdzić lokalizację budynku, okolicę, standard wykończenia no i oczywiście cenę. Warto też kierować się zasadą, że apartament w okolicy którego znajdują się atrakcje, z których turyści będą mogli skorzystać bez względu na pogodę (a ta nad morzem bywa kapryśna) to popularność takiej kwatery będzie większa. Dodatkowym atutem naszego apartamentu będzie przyjemna okolica, spokojna, cicha i pełna zieleni. Ważne aby widoku z okien nie zasłaniały wieżowce, czy blokowiska a jednocześnie aby do klubów, sklepów i restauracji było stosunkowo blisko.

Ceny apartamentów nad morzem na rynku pierwotnym

Na cenę apartamentu nad morzem wpływa lokalizacja, popularność i wielkość miejscowości, a także popty. Najtańsze mieszkania to okolice Wejherowa, gdzie za m2 zapłacimy średnio 5 000 zł. Średnia cena oscylująca w przedziale 7 000 – 9 000 złotych /m2 to okolice Kołobrzegu i sąsiednich miejscowości. Najdrożej jest na zachodzie Polski w rejonie Świnoujścia czy Dziwnowa. Tam ceny apartamentów na rynku pierwotnym utrzymują się na dość wysokim poziomie i zaczynają się od 11 000 złotych za m2.

Ile można zarobić na nadmorskiej inwestycji?

Niskie oprocentowanie lokat bankowych i brak alternatywnych ofert inwestowania sprawia, ze wiele osób inwestuje swoje oszczędności w zakup nieruchomości. Zakupiony apartament można wykończyć w wysokim standardzie i odsprzedać, albo wynająć długoterminowo lub turystycznie. Ile można zarobić na wynajmie? Zależy to przede wszystkim od popytu, od pogody i od atrakcji turystycznych w okolicy. W bieżącym roku zysk z wynajmu turystycznego apartamentów o podwyższonym standardzie dochodził aż do 8% wartości mieszkania w skali roku. Co bez wątpienia jest bardzo korzystnym wynikiem inwestycyjnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz