Biznes & Finanse

Jak urządzić biuro w domu? Poradnik krok po kroku

System home office ma wiele zalet. Freelancerzy cenią sobie możliwość pracy o dowolnej porze, oszczędność czasu względem dojazdów czy dowolność w wyglądzie podczas wykonywania obowiązków. Posiadanie biura w domu ma jednak wady. Należy przygotować przestrzeń pracy, będącą oddzieloną od reszty domu.

Mini biuro w domu – na co zwrócić uwagę?

Urządzenie właściwej przestrzeni do pracy w domu wymaga określonego planu. Oczywiście, można pracować na stole w jadalni, ale jak podkreślają eksperci, najbardziej wydajna i efektywna praca ma miejsce wtedy, gdy człowiek posiada specjalnie przygotowany do tego kąt.

Co zatem warto kupić, aby sfera służbowa korzystnie wpływała na koncentrację podczas pracy?

  • ergonomiczne biurko dopasowane do wzrostu i potrzeb,
  • ergonomiczny fotel, najlepiej z regulacją,
  • dostęp do dziennego światła (w ramach możliwości),
  • lampka z regulacją, umożliwiająca doświetlenie ciemnego miejsca.

Czego unikać podczas aranżacji przestrzeni home office?

Podstawowym błędem, często popełnianym przez w projektowaniu domowego biura jest wybór kolorystyki, która nie sprzyja koncentracji. Mowa tu o jaskrawych, odważnych kolorach, które, choć dobrze wyglądają w domu, niekoniecznie sprawdzą się w biurze. Warto również pozbyć się nadmiernej ilości bibelotów jak ramki ze zdjęciami, czy ulubione figurki zwierząt. Niech przestrzeń będzie jak najbardziej uporządkowana i pozbawiona niepotrzebnego chaosu. Jak urządzić biuro w domu? Po swojemu jednak z umiarem i rozwagą, aby miejsce to faktycznie umożliwiało efektywne skupienie i wydajność, którą można uzyskać w tradycyjnym biurze.

Dodaj komentarz